STARANE 333 EC 500 ML 0,5L Corteva

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 83,45 zł 83.45
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Substancją aktywną biologicznie odpowiadającą za właściwości środka ochrony roślin (herbicydu) Starane 333 EC jest pochodna kwasu pirydynokarboksylowego – fluroksypyr (31,56%). Związek ten zakłóca procesy metaboliczne w tkankach i produkcję enzymów odpowiedzialnych za rozwój chwastów.

Herbicyd dostępny w naszym internetowym sklepie ogrodniczym ma zastosowanie selektywne, czyli zaburza równowagę wzrostu wrażliwych i średnio wrażliwych roślin segetalnych, lecz pozostaje bezpieczny dla wszystkich innych gatunków. Starane swoją skuteczność zawdzięcza również działaniu układowemu – rozpylony na chwasty, wnika w głąb tkanek i przemieszcza się do innych części, w tym do korzeni. W efekcie dochodzi do zahamowania ich rozwoju, a następnie zamierania, które następuje najczęściej od 5 do 7 dni po rozpyleniu środka ochrony roślin. Pierwsze skutki oddziaływania preparatu stają się zauważalnie już w okresie od 2 do 3 dni po oprysku.

Starane 333 EC – zakres oddziaływania na roślinność

Oferowany przez nasz internetowy sklep ogrodniczy herbicyd Starane 333 EC działa na wiele chwastów jednorocznych lub wieloletnich dwuliściennych najpowszechniej występujących w Polsce. W zależności od gatunku wykazuje jednak różną skuteczność. Z tego powodu producent zdecydował się na podział roślin segetalnych na 3 grupy (chwastów wrażliwych, średnio wrażliwych i odpornych). Środek ochrony Starane 333 EC polecany jest przez nasz internetowy sklep ogrodniczy w szczególności do zwalczania takich gatunków jak:

 • bieluń dziędzierzawa,
 • rdesty – powojowy i ptasi,
 • niezapominajka polna,
 • koniczyna biała,
 • gwiazdnica pospolita,
 • przytulia czepna – zwalczana skutecznie bez względu na fazę rozwoju,
 • poziewnik szorstki,
 • szczawie.

W grupie chwastów średnio wrażliwych znajdują się m.in. gorczyca i powój polny, rogownica skupiona czy rdest ziemnowodny. Aby zapoznać się ze szczegółową listą gatunków, przeciw którym stosuje się oferowany w naszym internetowym sklepie ogrodniczym środek ochrony roślin Starane 333 EC, należy dokładnie przestudiować zapisy zamieszczone na etykiecie herbicydu.

Prawidłowe stosowanie środka ochrony roślin Starane 333 EC‌‌

Z preparatu dostępnego w formie koncentratu sporządza się emulsję wodną do nalistnego opryskiwania przy użyciu ciągnikowych lub samojezdnych opryskiwaczy polowych. Dla uzyskania jak najlepszych efektów działania środka ochrony roślin producent zaleca realizację oprysków średniokroplistych w okresach wzrostu chwastów, przy dobrych warunkach atmosferycznych i temperaturze od co najmniej 8 do 22˚C. Optymalnie dla aplikacji Starane 333 EC powinna się ona wahać w zakresie od 15 do 20˚C. Herbicydy z tej serii dostępne w naszym internetowym sklepie ogrodniczym należy stosować od początku krzewienia do fazy drugiego kolanka maksymalnie jeden raz w sezonie wegetacyjnym w uprawie:

 • pszenicy – jarej, ozimej oraz typu orkisz,
 • jęczmienia – jarego, ozimego,
 • żyta,
 • pszenżyta – jarego, ozimego,
 • owsa,
 • kukurydzy (uprawa na nasiona).

Herbicyd sprawdza się także w walce z chwastami na plantacjach nasiennych traw i przy pielęgnacji murawy, trawników oraz użytków rolnych takich jak pastwiska i łąki.

Zalety herbicydu Starane marki Dow Agro

Oferowany przez nasz internetowy sklep ogrodniczy środek ochrony roślin można zaliczyć do grona herbicydów wszechstronnych i oddziałujących na szerokie spektrum chwastów, a zarazem bezpiecznych dla gatunków uprawnych (bieżących i następnych). Wśród jego zalet należy wymienić skład na czele z substancją aktywną, która gwarantuje wysoką efektywność koncentratu Starane 333 EC oraz bardzo szybkie i trwałe działanie, co ma kluczowe znaczenie dla jakości plonów. Atrakcyjna jest także cena środka ochrony proponowanego w naszym internetowym sklepie ogrodniczym, więc zachęcamy do zakupu.

 

Pobierz etykietę

 

Środki ochrony roślin mogą być nabywane wyłącznie przez osoby pełnoletnie oraz posiadające kwalifikacje wymagane od osób nabywających środki ochrony roślin określone w art. 28. Ustawy z dnia 08.03.2013r. o środkach ochrony roślin (Dz.U.z 2019r. poz.1900 z późn.zm.).
Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium