W tej kategorii znajdą Państwo nawozy niezbędne dla roślin. Większość roślin potrzebuje nie tylko wody i miłości, ale także odpowiedniej dawki nawozu. Tylko z odpowiednim nawozem kwiaty, krzewy ozdobne, rośliny użytkowe i domowe naprawdę rozkwitają. Bez tych cennych składników odżywczych rośliny nie urosną zdrowo. Dlatego konieczne jest zapewnienie im tego pożywienia.

ALKALIN PK 10:20 1L ALKALIN PK 10:20 1L
Producent: Intermag
Cena: 20,20 zł
szt.
zobacz więcej
ALKALIN PK 10:20 5L ALKALIN PK 10:20 5L
Producent: Intermag
Cena: 99,90 zł
szt.
zobacz więcej
AMINOPRIM 1L AMINOPRIM 1L
Producent: Intermag
Cena: 39,95 zł
szt.
zobacz więcej
AMINOPRIM 5L AMINOPRIM 5L
Producent: Intermag
Cena: 162,50 zł
zobacz więcej
Azofoska granulat 10 kg Azofoska granulat 10 kg
Producent: Inco
Cena: 77,50 zł
szt.
zobacz więcej
Azofoska granulowana uniwersalna 1 kg Azofoska granulowana uniwersalna 1 kg
Producent: Inco
Cena: 13,50 zł
zobacz więcej
Azofoska granulowana uniwersalna 25kg Azofoska granulowana uniwersalna 25kg
Producent: Inco
Cena: 168,50 zł
zobacz więcej
AZOFOSKA UNIWERSALNA 3 KG AZOFOSKA UNIWERSALNA 3 KG
Producent: Inco
Cena: 29,90 zł
zobacz więcej
AZOFOSKA UNIWERSALNA 5 KG AZOFOSKA UNIWERSALNA 5 KG
Producent: Inco
Cena: 31,32 zł
zobacz więcej
BACTIM SŁOMA 5L BACTIM SŁOMA 5L
Producent: Intermag
Cena: 191,90 zł
szt.
zobacz więcej
BETOKSON 50 ml Agropak BETOKSON 50 ml Agropak
Producent: Agropak
Cena: 14,95 zł
szt.
zobacz więcej
BIOHUMUS EXTRA  UNIWERSALNY 1L + 20% GRATIS BIOHUMUS EXTRA UNIWERSALNY 1L + 20% GRATIS
Producent: EkoDarpol
Cena: 11,50 zł
zobacz więcej
BIOHUMUS EXTRA  UNIWERSALNY 5L BIOHUMUS EXTRA UNIWERSALNY 5L
Producent: EkoDarpol
Cena: 45,00 zł
zobacz więcej
BIOHUMUS EXTRA DO POMIDORÓW I PAPRYKI 5 L BIOHUMUS EXTRA DO POMIDORÓW I PAPRYKI 5 L
Producent: EkoDarpol
Cena: 49,50 zł
zobacz więcej
BIOHUMUS EXTRA DO TRUSKAWEK I POZIOMEK 5L BIOHUMUS EXTRA DO TRUSKAWEK I POZIOMEK 5L
Producent: EkoDarpol
Cena: 49,00 zł
zobacz więcej
BIOHUMUS EXTRA DO WARZYW 1L + 20% GRATIS BIOHUMUS EXTRA DO WARZYW 1L + 20% GRATIS
Producent: EkoDarpol
Cena: 12,50 zł
zobacz więcej
BIOHUMUS EXTRA DO WARZYW 2L BIOHUMUS EXTRA DO WARZYW 2L
Producent: EkoDarpol
Cena: 23,00 zł
zobacz więcej

Organicznym nawozem biologicznym jest kompost lub obornik, ale wielu ogrodników nie ma do nich dostępu. Nasze wysokiej jakości nawozy renomowanych producentów zapewniają optymalne zaopatrzenie Państwa upraw i gleb. Oferujemy nawozy do trawników, do roślin kwitnących, do roślin ogrodowych, drzew i krzewów owocowych, upraw warzywnych, iglaków i wielu innych.  Stosowanie nawozów w rolnictwie przyczynia się do zachowania żyzności gleby i zaopatrzenia roślin w składniki odżywcze. Nawóz zawiera ważne składniki odżywcze i mikroelementy, które znacznie zwiększają plony.

Co jest ważne przy nawożeniu?

Mniej znaczy więcej: Proszę ostrożnie dozować nawóz - raczej za mało niż za dużo! Zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz, nawóz potrzebuje wody, aby mógł się rozprzestrzeniać i być wchłaniany. Dlatego należy odpowiednio podlewać rośliny. Kluczowe jest też prawidłowe dopasowanie środka pod kątem do danej uprawy. Nawozy ogrodnicze należy dobierać do warunków panujących na terenie, na którym będą one stosowane. Jednym z kryteriów jest np. rodzaj gleby. Niekiedy potrzebne jest zwiększenie jej żyzności, chociażby poprzez wapnowanie.

Jakie nawozy najbardziej przydają się do przydomowego ogrodu?

Właściciele posesji, na których oprócz budynku mieszkalnego znajduje się gotowy do zagospodarowania teren zielony, nierzadko decydują się na uprawę na nim różnych roślin. Wspomaganie ich rozwoju możliwe jest dzięki użyciu specjalistycznych środków. Są to nawozy, które warto zastosować przede wszystkim przy wymagających: pomidorach, dyniach, kalafiorach czy brokułach. W tym wypadku odżywki dla roślin są wręcz niezbędne do ich prawidłowego wzrostu. Dzięki właściwym środkom można uzyskać oczekiwane plony.

Chcąc zwiększyć atrakcyjność terenu zielonego, na jego powierzchni sieje się trawę. Również i w tym wypadku sprawdzają się nawozy do ogrodu. Mogą one działać zarówno przez dłuższy czas, jak i krótszy – np. w okresie wegetacji. Odżywki dla roślin do takiego zastosowania mają pozytywny wpływ na ich rozwój, jak i gęstość darni, która bezpośrednio przekłada się na piękny wygląd trawnika.

W przydomowych ogrodach stosuje się też odżywki dla roślin ozdobnych. Mowa przede wszystkim o krzewach, które narażone są na zróżnicowane warunki atmosferyczne. Sprawia to, że potrzebują one wielu składników mineralnych wpływających na ich właściwy rozwój, a do tego ułatwiających przetrwanie w trudnych warunkach. W tym wypadku najlepszym wyborem będą specjalne preparaty zawierające potas, fosfor i magnez. Dysponujemy nimi w naszej rozbudowanej ofercie.

Przy nieco większych uprawach zarówno ogrodniczych, jak i rolniczych, dobrze sprawdzają się natomiast środki uniwersalne. Są to m.in. nawozy azotanowo-wapniowe w formie płynnej. Można je dawkować zarówno doglebowo, jak i dolistnie. Takie odżywki dla roślin również znajdują się w naszym szerokim asortymencie. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą oraz specyfikacją poszczególnych preparatów ogrodniczych. Zapewniamy wsparcie przy ich wyborze. Jesteśmy w stanie wskazać, który środek będzie najlepszy do danej uprawy. Mamy zarówno nawozy do ogrodu przydomowego, jak i upraw rolniczych. Zapraszamy do kontaktu!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium