ROUNDUP FLEX 480 5L

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 233,79 zł 233.79
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Dostępny w atrakcyjnej cenie w asortymencie naszego sklepu rolno-ogrodniczego, oferującego chwastobójcze środki ochrony roślin, Roundup Flex 480 to jeden z najbardziej uniwersalnych, popularniejszych i zarazem najskuteczniejszych preparatów w swojej kategorii. Jest powszechnie wykorzystywany przez rolników, sadowników i ogrodników na całym świecie, którzy doceniają jego szybkość, efektywność i bezpieczeństwo działania. Znajduje zastosowanie zarówno w ramach upraw wielkoobszarowych, jak i w przydomowych ogrodach czy na działkach rekreacyjnych. Zachęcamy do poznania jego bogatych właściwości i składania zamówień!

Jak działa Roundup Flex 480 – chwastobójczy środek ochrony roślin od Monsanto

Producentem preparatu jest jeden z największych na świecie koncernów dostarczających chwastobójcze środki ochrony roślin i inną agrochemię – Monsanto. Na mocy umowy wartej 66 mld dolarów firma założona w Stanach Zjednoczonych na początku XX wieku (1901 r.) w roku 2016 przeszła we władanie niemieckiego giganta chemicznego, przedsiębiorstwa Bayer z siedzibą w Leverkusen. Oferowany przez nasz sklep rolno-ogrodniczy Roundup Flex 480 należy do najwyżej ocenianych przez użytkowników na całym świecie produktów wspomagających pracę rolników, sadowników i ogrodników.

Preparat ten jest herbicydem glifosatu – organicznej substancji zaliczanej do fosfonianów i przeznaczonej do zwalczania chwastów. Wytwarza się ją nieprzerwanie od 1964 r., a tym, co decyduje o jej popularności, jest bardzo wysoka skuteczność działania. Bazujący na niej i opracowany 9 lat później (1973 r.) Roundup Flex 480 potrafi szybko i efektywnie pozbywać się zdecydowanej większości niepożądanych roślin na danym obszarze. Wynika to z właściwości glifosatu polegających na dezaktywacji syntezy enzymu EPSP, który odpowiada za wytwarzanie aminokwasów produkujących białka biorące udział w rozwoju chwastów, ale też kwiatów, traw i innych gatunków zielonych. Dzieje się to poprzez zablokowanie szlaku kwasu szikimowego, co uniemożliwia wytwarzanie aminokwasów budujących nowe komórki, które są niezbędne do wzrostu.

Skuteczność działania i zastosowanie Roundup Flex 480

Wyjątkowa efektywność działania Roundup Flex 480 to zasługa szybkiego i głębokiego wnikania we wszystkie struktury rośliny. Ten popularny i sprzedawany przez nasz sklep rolno-ogrodniczy środek chwastobójczy niemal natychmiast po spryskaniu przedostaje się do komórek organizmu, włącznie z korzeniami. W ciągu ok. 20 dni całkowicie usuwa gatunki jednoliścienne i dwuliścienne zarówno jedno-, jak i wieloletnie, w tym także trawy. Jest dostępny w formie koncentratu przeznaczonego do wymieszania z wodą i wykonywania oprysków nalistnych.

Co istotne, chwastobójcze środki ochrony roślin Roundup Flex 480 od Monsanto są bezpieczne dla części gatunków uprawnych, takich jak niektóre odmiany kukurydzy czy soi, dzięki czemu bez ryzyka można stosować opryski nawet po zasiewie i w trakcie wegetacji. Poza powszechnym wykorzystaniem w rolnictwie mało- i wielkoobszarowym z powodzeniem używa się go także do pozbywania się chwastów np. w ogrodach przydomowych, sadach, na działkach, torfowiskach, w winnicach, na nasypach kolejowych, a nawet w zbiornikach wodnych, o ile nie są przeznaczone do przechowywania wody pitnej.

Kiedy stosować Roundup Flex 480

Preparat świetnie nadaje się do odchwaszczania przed pracami budowlanymi czy infrastrukturalnymi na niezagospodarowanym wcześniej obszarze. W tym samym celu sięga się po niego w przestrzeni publicznej, np. w ramach zmian w krajobrazie na placach, nieużytkach, podjazdach i innych miejscach, w których chwasty są niemile widziane. Nasz sklep rolno-ogrodniczy oferuje Roundup Flex 480 także z myślą o usuwaniu z upraw niepożądanych gatunków, które mogłyby zagrażać ilości i jakości zbiorów.

Monsanto wytwarza różne środki chwastobójcze, ale to glifosat jest zdecydowanie najpopularniejszy. Co więcej, to najpowszechniej wykorzystywany na całym świecie preparat do odchwaszczania i pozbywania się niechcianych organizmów zielonych. Dzięki niemu można dokładnie kontrolować uprawę poprzez eliminowanie wszystkich niechcianych roślin i pozostawienie wyłącznie tych, które są odporne na glifosat. W dużej mierze właśnie Roundup Flex 480 sprawił, że Monsanto stało się liderem rynku w swojej branży i zarazem jednym z największych koncernów na całym globie.

Szybkie wchłanianie przez rośliny – tajemnica skuteczności środka Roundup Flex 480

Preparat jest tak popularny dlatego, że doskonale sprawdza się w swojej roli – przy jego pomocy można pozbyć się nawet wieloletnich chwastów, którym nie dały rady żadne inne środki ochrony roślin. Opryskując dany obszar, w krótkim czasie da się zwalczyć wszelkie niepożądane gatunki. Poza tym rolnicy używają Roundup Flex 480 również do desykacji, czyli suszenia roślinności przed zbiorami. W ramach tego zabiegu glifosat jest stosowany na plantacjach m.in. rzepaku, słonecznika, lucerny czy koniczyny. Uogólniając, zaleca się go w przypadku konieczności pozbycia się gatunków o masywnych o wolno schnących liściach.

Po oprysku oferowany przez nasz sklep rolno-ogrodniczy chwastobójczy środek ochrony jest absorbowany przez łodygę, liście i korę. Następnie blokuje rozwój rośliny już po upływie 24 godzin, po czym zaczyna się proces obumierania, który obejmuje wszystkie części, włącznie z korzeniami. Pierwszych efektów można się spodziewać po ok. tygodniu od zastosowania glifosatu – wówczas zauważalne są takie objawy jak więdnięcie i tracenie koloru. Zupełne obumarcie chwastów i gatunków nieodpornych na Roundup Flex 480 odnotowuje się po ok. 20 dniach od oprysku.

Roundup Flex 480 – o czym pamiętać przy jego stosowaniu?

Sięgając po ten produkt chwastobójczy, należy pamiętać o pewnym uzależnieniu efektywności jego działania od warunków zewnętrznych. Mimo że nadaje się do użycia w trakcie całej wegetacji, to optymalne właściwości uzyskuje przy 12-25 stopniach C. Skuteczności sprzyja także wysoki poziom wilgotności powietrza i promieniowania słonecznego. Nie zmienia to faktu, że preparat znajduje zastosowanie w bardzo szerokim spektrum temperatury, bo od 2 do 30ºC. Po zakończeniu oprysków należy zaś odczekać ok. 15-30 dni przed rozpoczęciem kolejnej uprawy.

Inne zalecenie związane z Roundup Flex 480, oferowanym przez nasz sklep rolno-ogrodniczy, dotyczy unikania oprysków przed wschodami chwastów, na rośliny mokre i przed prognozowanymi opadami deszczu. Kontakt z wodą bezpośrednio po nawożeniu może bowiem obniżać skuteczność działania glifosatu. Z kolei intensywne porywy wiatru mogą doprowadzić do zwiewania drobinek substancji, dlatego przy takich warunkach warto się wstrzymać z użyciem preparatu. Do opryskiwania za jego pomocą przeznaczone są samobieżne i ciągnikowe opryskiwacze zarówno polowe, jak i ręczne.

Roundup Flex 480 w dobrej cenie

Przed każdorazowym opryskiem zbiornik opryskiwacza, w którym znajduje się Roundup Flex 480, powinien zostać dokładnie wstrząśnięty, tak aby ciecz się dobrze zmieszała. Należy jednak pamiętać, że producent sugeruje zużycie całej zawartości od razu po napełnieniu urządzenia. Opróżniony zbiornik należy trzykrotnie przepłukać. Warto przy tym zaznaczyć, że glifosat jest samoczynnie usuwany z gleby – gdy substancja spełni swoje zadanie, rozkładając mikroorganizmy glebowe.

Wersja Roundup Flex 480 wyróżnia jeszcze wyższą zawartością substancji czynnej niż standardowo, bo w proporcjach 480 g/l. Podobnie jak wszystkie inne produkty z tej serii, pozostaje prosta w użyciu, a do tego bardzo wydajna – wystarczy niewielka ilość zakupionego w naszym sklepie rolno-ogrodniczym chwastobójczego środka ochrony roślin, żeby pozbyć się niechcianych gatunków nawet z relatywnie dużego obszaru. Co ważne, efekty zastosowania produktu utrzymują się przez długi czas. Znika więc konieczność wielokrotnego, regularnego odchwaszczania tak jak dzieje się w przypadku wielu innych specyfików z grupy herbicydów.

Jeśli więc poszukujesz skutecznego, uniwersalnego i wydajnego chwastobójczego środka ochrony roślin, który od pokoleń cieszy się zaufaniem rolników, ogrodników i sadowników z całego świata, Roundup Flex 480 spełni Twoje wymagania. Zamów go w naszym sklepie rolno-ogrodniczym i skorzystaj z atrakcyjnej ceny!

Pobierz etykietę

Pobierz etykietę

Środki ochrony roślin mogą być nabywane wyłącznie przez osoby pełnoletnie oraz posiadające kwalifikacje wymagane od osób nabywających środki ochrony roślin określone w art. 28. Ustawy z dnia 08.03.2013r. o środkach ochrony roślin (Dz.U.z 2019r. poz.1900 z późn.zm.).
Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium