ORIUS EXTRA 250 EW 1 L

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 47,90 zł 47.90
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Zagrożenie chorobami grzybowymi dotyczy wielu rodzajów upraw, które na taką okoliczność można, i powinno się, skutecznie zabezpieczyć. Służą do tego specjalistyczne środki ochrony roślin takie jak, dostępny w tej ofercie, Orius Extra 250 EW. Wykonaną na jego bazie ciecz użytkową można z powodzeniem wykorzystać zapobiegawczo i interwencyjnie do zabezpieczania pszenicy ozimej, jęczmienia jarego i ozimego, a także rzepaku ozimego. Zachęcamy do zapoznania się z pełną specyfikacją oferowanych w naszym sklepie fungicydów marki NUFARM!

Jakie są zalety stosowania środka ochrony roślin Orius Extra 250 EW?

Dostępny w naszej ofercie preparat wspomagający wzrost roślin odgrywa w tym zakresie kluczową rolę. Kompleksowy skład to przede wszystkim zabezpieczenie przed wspomnianymi już chorobami grzybowymi pszenicy czy rzepaku. Mogą one prowadzić do powstania patogenów uszkadzających tkanki przewodzące i mechaniczne. Takich problemów uniknąć można właśnie dzięki wykorzystaniu Orius Extra 250 EW – specjalistycznego produktu zaliczanego do grupy fungicydów o rozszerzonym działaniu. Są to uniwersalne środki grzybobójcze, do których aplikacji wykorzystuje się opryskiwacze polowe. W ten sposób można w krótkim czasie zabezpieczyć nawet spory areał. Należy jednak pamiętać, że taki zabieg można przeprowadzić maksymalnie raz na sezon wegetacyjny.

Produkt ten sprawdza się nie tylko jako środek ochrony roślin m.in. przed mączniakiem prawdziwym. Orius Extra 250 EW jest bowiem bardzo uniwersalny - działa na wiele chorób jednocześnie, dlatego warto wykorzystywać go zarówno interwencyjnie, jak i przede wszystkim prewencyjnie. Dzięki takiemu preparatowi uzyskuje się poprawę kondycji rzepaku ozimego czy pszenicy również na czas przezimowania. Przekłada się to bezpośrednio na efektywność plonowania.

W razie pytań związanych z dokładną specyfikacją fungicydu oraz metod jego użycia zachęcamy do kontaktu. Na naszej stronie internetowej dostępna jest też etykieta produktu, w której zamieszczone są najważniejsze informacje dotyczące środka grzybobójczego Orius Extra 250 EW.

W jaki sposób stosuje się Orius Extra 250 EW na uprawach?

Kluczową kwestią jest dawkowanie preparatów wykorzystywanych do zabezpieczenia m.in. rzepaku ozimego przed działaniem suchej zgnilizny czy szarej pleśni. Niezbędne jest przygotowanie tzw. cieczy użytkowej. Ten środek grzybobójczy występuje w formie emulsji olejowej. Odpowiednią, uprzednio odmierzoną jego ilość dodaje się do zbiornika opryskiwacza, w którym znajdować powinna się natomiast woda. Po rozcieńczeniu i dokładnym wymieszaniu ciecz jest gotowa do rozpylania na uprawach.

Istotne jest ścisłe trzymanie się rekomendowanych przez producenta dawek preparatu do ochrony roślin Orius Extra 250 EW. Etykieta na opakowaniu, dostępna również na naszej stronie, zawiera wszystkie niezbędne informacje. W razie dodatkowych pytań zachęcamy do skontaktowania się, ze specjalistami naszego sklepu internetowego. Biorąc pod uwagę fungicydy, najczęściej stosowana dawka to 1 litr na każdy hektar. Takie proporcje są bezpieczne dla roślin i pozwalają na uzyskanie satysfakcjonujących rezultatów.

 

Pobierz etykietę

 

Środki ochrony roślin mogą być nabywane wyłącznie przez osoby pełnoletnie oraz posiadające kwalifikacje wymagane od osób nabywających środki ochrony roślin określone w art. 28. Ustawy z dnia 08.03.2013r. o środkach ochrony roślin (Dz.U.z 2019r. poz.1900 z późn.zm.).
Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium