LABRADOR EXTRA 50 EC 1L

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 28,71 zł 28.71
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

OPIS DZIAŁANIA 

Labrador Extra 50 EC jest herbicydem w postaci koncentratu do sporządzania emulsji wodnej, stosowanym nalistnie, przeznaczonym do selektywnego zwalczania perzu właściwego, chwastnicy jednostronnej, miotły zbożowej, samosiewów zbóż i innych chwastów jednoliściennych w uprawie rzepaku ozimego oraz buraka cukrowego. Zgodnie z klasyfikacją HRAC substancja czynna zaklasyfikowana do grupy A. Środek przeznaczony do stosowania przy użyciu samobieżnych lub ciągnikowych opryskiwaczy polowych.


Działanie na chwasty:

Labrador Extra 50 EC jest herbicydem selektywnym o działaniu układowym, stosowanym nalistnie po wzejściu chwastów. Środek Labrador Extra 50 EC pobrany przez liście, przemieszczany jest do korzeni i rozłogów chwastów, powodując zahamowanie wzrostu i rozwoju chwastów. Działanie środka na chwasty objawia się żółknięciem, a następnie zasychaniem najmłodszych liści. Pierwsze efekty działania środka widoczne są po upływie około 7 dni, a pełny efekt działania w zależności od przebiegu pogody jest widoczny po około 2-3 tygodniach. Niska temperatura wydłuża efekt działania środka, a chłodna pogoda i susza opóźniają działanie środka, ale nie obniżają jego skuteczności. Opady deszczu występujące w 3 godziny po zabiegu nie mają wpływu na działanie środka. Chwasty roczne są najbardziej wrażliwe na działanie środka od fazy 2 liści do początku krzewienia, perz właściwy w fazie 4-6 liści.
Dawka 0,75 l/ha:
Chwasty wrażliwe: chwastnica jednostronna, miotła zbożowa, samosiewy zbóż
Chwasty średnioodporne: perz właściwy
Chwasty odporne: życica trwała
Dawka 1,5 l/ha:
Chwasty wrażliwe: chwastnica jednostronna, miotła zbożowa, samosiewy zbóż, życica trwała
Dawka 2,0 l/ha:
Chwasty wrażliwe: chwastnica jednostronna, miotła zbożowa, perz właściwy, samosiewy zbóż, życica trwała

Sporządzanie cieczy użytkowej:

Przed przystąpieniem do sporządzania cieczy użytkowej dokładnie ustalić potrzebną jej ilość. Sporządzając ciecz użytkową środka do zbiornika opryskiwacza (napełnionego małą ilością wody) najpierw wlać odmierzoną ilość środka. Opróżnione opakowania przepłukać trzykrotnie wodą, a popłuczyny wlać do zbiornika opryskiwacza z cieczą użytkową. Następnie zbiornik opryskiwacza uzupełnić wodą do potrzebnej ilości, dokładnie mieszając. Wąż doprowadzający wodę do zbiornika wprowadzić do samego dna zbiornika. W przypadku przerw w opryskiwaniu przed ponownym przystąpieniem do pracy, dokładnie wymieszać ciecz użytkową w zbiorniku opryskiwacza. 

DAWKOWANIE

Rzepak ozimy:
Termin stosowania:
– jesienią gdy rzepak wykształcił co najmniej pierwszą parę liści (BBCH 12)
lub
– wiosną, po ruszeniu wegetacji, ale nie później niż do początku fazy rozwoju pąków kwiatowych (fazy „zielonego pąka”) (BBCH 50).
Maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania: 2,0 l/ha.
Zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 0,75 - 2,0 l/ha.
Zalecana ilość wody: 200-300 l/ha.
Zalecane opryskiwanie: średniokropliste.
Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 1.

Burak cukrowy (plantacje produkcyjne):
Termin stosowania: środek stosować gdy rośliny buraka wytworzyły pierwszą parę liści do momentu gdy rośliny zakryją nie więcej niż 50 % międzyrzędzi (BBCH 12-35).
Maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania: 2,0 l/ha.
Zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 0,75 - 2,0 l/ha.
Zalecana ilość wody: 200-300 l/ha.
Zalecane opryskiwanie: średniokropliste.
Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 1.

 

Pełna etykieta produktu

 

Środki ochrony roślin mogą być nabywane wyłącznie przez osoby pełnoletnie oraz posiadające kwalifikacje wymagane od osób nabywających środki ochrony roślin określone w art. 28. Ustawy z dnia 08.03.2013r. o środkach ochrony roślin (Dz.U.z 2019r. poz.1900 z późn.zm.).
Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium