KRISTALON ŻÓŁTY 3 KG

Dostępność: brak towaru
Cena: 78,30 zł 78.30
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

 

OPIS DZIAŁANIA

 

Wieloskładnikowy, rozpuszczalny nawóz krystaliczny wzbogacony kompletnym zestawem mikroelementów chelatowanych EDTA lub DTPA. Nawozy Kristalon™ przeznaczone są do sporządzania roztworów wodnych stosowanych w fertygacji roślin uprawianych w glebie i w podłożach mineralno-organicznych oraz do nawożenia pozakorzeniowego.

 

DAWKOWANIE

Sporządzanie roztworu do nawożenia pozakorzeniowego:
W zależności od gatunku rośliny i fazy rozwojowej w nawożeniu pozakorzeniowym zwykle stosuje się od 2-5 kg/ha w jednym oprysku.
Sporządzanie pożywki do podlewania:
Pożywkę do podlewania sporządzamy w oparciu o analizę wody oraz wiedzę o potrzebach żywieniowych uprawianego gatunku rośliny w poszczególnych fazach rozwojowych.
Na 1000 litrów wody do podlewania najczęściej stosuje się od 0,5 do 2 kg nawozu Kristalon.
Przy sporządzaniu roztworów skoncentrowanych rozpuszczamy 100–200 kg nawozu Kristalon w 1000 l wody pamiętając, aby zawsze w takim przypadku robić to w zbiorniku innym niż przygotowanie koncentratu saletry wapniowej.
Uprawy pod osłonami: sporządzanie roztworu do nawożenia pozakorzeniowego:
W zależności od gatunku rośliny i fazy rozwojowej w nawożeniu pozakorzeniowym, zwykle stosuje się stężenie 0,2–0,5% (0,2–0,5 kg nawozu na 100 litrów wody) z dodatkiem środka zmniejszającego napięcie powierzchniowe.

Pożywka do podlewania - fertygacji: zalecany roztwór 0,1% tj. 1kg Kristalonu na 1000 l wody; zasilać z każdym podlewaniem.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium