INFINITO 687,5 SC 1L

Dostępność: brak towaru
Cena: 139,50 zł 139.50
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

OPIS DZIAŁANIA

Sprzedawane przez nasz internetowy sklep ogrodniczy preparaty INFINITO 687,5 SC to wysokiej jakości, profesjonalne środki grzybobójcze służące do ochrony roślin oraz zwalczania alternariozy, zarazy ziemniaka, a także mączniaków rzekomych cebuli, szalotki, czosnku oraz ogórka hodowanego pod osłonami i uprawianego w gruncie. Zgodnie z zawartymi na etykiecie informacjami, specyfiki skutecznie zapobiegają rozwojowi wspomnianych schorzeń. Można je także stosować interwencyjnie w razie wystąpienia chorób wywoływanych przez organizmy pasożytnicze zaliczane do grupy lęgniowców.

Dostępne w naszym sklepie ogrodniczym produkty INFINITO mają działanie systemiczne. W składzie środków grzybobójczych do ochrony upraw znajdują się substancje czynne, takie jak chlorowodorek propamokarbu (pochodna kwasu karbaminowego) oraz fluopikolid (związek zaliczany do kategorii acylpikolidów). Wnikają one do wnętrza rośliny przez skórkę, rozprzestrzeniając się po całym organizmie dwoma drogami – za pośrednictwem wiązek łyka z części nadziemnych do podziemnych oraz poprzez ksylem z korzeni do pędów oraz liści. Docierają do patogenów i niszczą je.

Oferowane przez nasz sklep ogrodniczy w opatrzonych etykietą opakowaniach środki grzybobójcze działają przez długi czas. Już po jednorazowej aplikacji zapewniają roślinom nawet kilkutygodniową ochronę przed pasożytami. Efektywnie hamują zarodnikowanie zarazy ziemniaka, nie dopuszczając do jej rozpleniania się.

Informacje, które zawiera etykieta INFINITO, wskazują, że preparaty te doskonale zabezpieczają bulwy, liście, łodygi, a także nowe przyrosty. Po wyschnięciu na powierzchni pędu pozostają odporne na zmywanie przez deszcz. Sprzedawane przez nasz sklep ogrodniczy środki ochrony roślin wchłaniane są tak samo skutecznie zarówno w niskiej, jak i wysokiej temperaturze. Stabilny fluopikolid jest odporny na fotodegradację nawet w warunkach silnego nasłonecznienia.

Po produkt INFINITO 687,5 SC można z powodzeniem sięgać zarówno przed, jak i po wschodach ziemniaków. Specyfik aplikuje się na roślinę przez cały okres jej rozwoju, począwszy od etapu intensywnego wzrostu aż do początku fazy zasychania naci. Koncentrat ma formę stężonej zawiesiny – przed użyciem należy go rozcieńczyć w wodzie.

Dostępny w naszym internetowym sklepie ogrodniczym środek grzybobójczy do ochrony upraw sprzedawany jest w szczelnych opakowaniach o pojemności 1 litra. Na dołączonej do niego etykiecie znajdują się dane dotyczące specyfiki działania, sposobu użycia oraz dawkowania. Zapraszamy do składania zamówień.

Zawartość substancji aktywnych:

chlorowodorek propamokarbu (związek z grupy pochodnych kwasu karbaminowego) - 625 g w 1 litrze środka,

fluopikolid (związek z grupy acylpikolidów) - 62,5 g w 1 litrze środka.

ZAKRES STOSOWANIA, TERMINY I DAWKI

ZIEMNIAK

zaraza ziemniaka

Zalecana dawka: 1,2 – 1,6 l/ha.

Zalecana ilość wody: 200-400 l/ha.

Większej ilości wody używać na plantacjach ziemniaka o silnie rozwiniętej naci.

Zalecane opryskiwanie: drobnokropliste.

Środek stosować zapobiegawczo:

  • na odmianach wczesnych: w okresie zwierania się roślin w rzędach
  • na odmianach późnych: z chwilą wystąpienia objawów choroby w danym rejonie na odmianach wczesnych.

Zabiegi w dawce 1,2 l/ha wykonywać co 7 – 10 dni, a w dawce 1,6 l/ha co 10 – 14 dni.

Wyższą z zalecanych dawek środka stosować, w warunkach większego zagrożenia chorobą oraz na odmianach bardziej wrażliwych na zarazę ziemniaka.

 

OKRES KARENCJI

okres od dnia ostatniego zabiegu do dnia zbioru roślin przeznaczonych do konsumpcji:

ZIEMNIAKI - 7 DNI

 

Pełna etykieta produktu

 

Środki ochrony roślin mogą być nabywane wyłącznie przez osoby pełnoletnie oraz posiadające kwalifikacje wymagane od osób nabywających środki ochrony roślin określone w art. 28. Ustawy z dnia 08.03.2013r. o środkach ochrony roślin (Dz.U.z 2019r. poz.1900 z późn.zm.).
Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium