HUZAR ACTIV PLUS 1L

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 153,91 zł 153.91
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

OPIS DZIAŁANIA 

Dostępne w naszym internetowym sklepie ogrodniczym preparaty Huzar Activ Plus to wysokiej jakości środki chwastobójcze służące do ochrony roślin. Produkowane przez renomowaną firmę BAYER herbicydy przeznaczone są do stosowania nalistnego. Aplikuje się je za pomocą ciągnikowych albo samobieżnych opryskiwaczy polowych. Zgodnie z zawartymi na etykiecie informacjami, specyfiki działają układowo. Efektywnie zwalczają chwasty jedno- i dwuliścienne w zbożach ozimych, przede wszystkim w życie, pszenicy oraz pszenżycie. Ich innowacyjna formuła oparta jest na substancji czynnej 2,4-D zaliczanej do grupy fenoksykwasów oraz na takich związkach chemicznych, jak tienkarbazon metylowy (będący triazolinonem), mefenpyr dietylowy, a także jodosulfuron metylosodowy (pochodna sulfonylomocznika).

Sprzedawane przez nasz internetowy sklep ogrodniczy środki do ochrony roślin o właściwościach chwastobójczych pobierane są przez korzenie oraz liście dziko rosnącego ziela. Krążą one wraz z sokami w organizmach, skutecznie je zatruwając oraz uniemożliwiając ich dalszy rozwój, oraz namnażanie się. Jak informuje dołączona do opakowania preparatu Huzar Activ etykieta, specyfik efektywnie hamuje biosyntezę aminokwasów rozgałęzionych, blokując działanie auksyn oraz enzymu ALS (syntazy acetylomleczanowej). Produkt do ochrony upraw z powodzeniem eliminuje niepożądane rośliny będące w fazie intensywnego wzrostu. Efekty chwastobójcze zazwyczaj stają się zauważalne po upływie kilkunastu dni od rozpylenia preparatu.

Na szybkość działania oferowanego w internetowym sklepie ogrodniczym środka Huzar Activ wpływają różne czynniki. Zalicza się do nich głównie temperaturę oraz wilgotność powietrza, a także aktualną fazę rozwojową i tempo wzrastania oraz rozprzestrzeniania się zwalczanych organizmów. Zawarte na etykiecie preparatu do ochrony roślin informacje wskazują, że szczególnie podatne na jego oddziaływaniejest m.in.: jasnota purpurowa i różowa, chaber bławatek, mak polny, rumianek pospolity, bodziszek drobny, fiołek, maruna bezwonna oraz miotła zbożowa. Odpornością na właściwości chwastobójcze tego specyfiku cechuje się natomiast perz właściwy.

Dostępny w naszym internetowym sklepie ogrodniczym środek odznacza się bezpieczeństwem stosowania. Szybko rozkłada się w glebie. Dlatego nie stanowi zagrożenia dla następczych upraw. Po wykonaniu orki na wiosnę w miejscu zebranych plonów można posiać nowe zboża. Zgodnie z zamieszczonymi na etykiecie informacjami specyfik chwastobójczy do ochrony roślin Huzar Activ Plus wnika do organizmów w ciągu maksymalnie dwóch godzin od momentu aplikacji. Ewentualne opady deszczu po upływie tego czasu pozostają bez wpływu na skuteczność działania preparatu. Trzeba jednak pamiętać, że produkt należy stosować w temperaturze od 5 do 25 stopni C. Do tego z wykonania oprysków trzeba zrezygnować przed spodziewanym silnym przymrozkiem. W naszym internetowym sklepie ogrodniczym środki chwastobójcze do ochrony roślin Huzar Activ Plus sprzedawane są w jednolitrowych opakowaniach – zapraszamy do składania zamówień.

Chwasty wrażliwe: bodziszek drobny, chaber bławatek, fiołek polny, gwiazdnica pospolita, jasnota purpurowa, jasnota różowa, mak polny, maruna bezwonna, miotła zbożowa, niezapominajka polna, ostrożeń polny, przetacznik bluszczykowy, przetacznik perski, przetacznik polny, przytulia czepna, rumian polny, rumianek pospolity, samosiewy rzepaku, tasznik pospolity, tobołki polne.
Chwasty odporne: perz właściwy

DAWKOWANIE

Pszenica ozima, pszenżyto ozime, żyto ozime
Maksymalna/zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 1,0 l/ha.
Termin stosowania: środek stosować wiosną od początku fazy krzewienia roślin do końca fazy 1-go kolanka (BBCH 23 - 31).
Zalecana ilość wody: 200-300 l/ha.
Zalecane opryskiwanie: średniokropliste.
Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 1.

Sporządzanie cieczy użytkowej:

Przed przystąpieniem do sporządzania cieczy użytkowej środek dokładnie wymieszać i odmierzyć potrzebną jego ilość. Odmierzoną  ilość środka wlać do zbiornika   opryskiwacza napełnionego częściowo wodą (z włączonym mieszadłem) i uzupełnić wodą do wymaganej ilości. Po wlaniu środka do zbiornika opryskiwacza nie  wyposażonego w mieszadło hydrauliczne ciecz w zbiorniku mechanicznie wymieszać. Środek łatwo tworzy zawiesinę i nie wymaga dodatkowego mieszania w osobnym naczyniu. Opróżnione opakowania przepłukać trzykrotnie wodą a popłuczyny wlać do zbiornika opryskiwacza z cieczą użytkową. Opryskiwać z włączonym mieszadłem. W przypadku przerw w opryskiwaniu przed ponownym przystąpieniem do pracy, dokładnie wymieszać ciecz użytkową w zbiorniku opryskiwacza.

 

Pobierz etykietę produktu

 

Środki ochrony roślin mogą być nabywane wyłącznie przez osoby pełnoletnie oraz posiadające kwalifikacje wymagane od osób nabywających środki ochrony roślin określone w art. 28. Ustawy z dnia 08.03.2013r. o środkach ochrony roślin (Dz.U.z 2019r. poz.1900 z późn.zm.).
Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium