FERNANDO FORTE 300 EC 1L

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 119,90 zł 119.90
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

FERNANDO FORTE 300 EC 1L

FERNANDO FORTE 300 EC jest środkiem chwastobójczym w formie koncentratu do sporządzania emulsji wodnej, stosowanym nalistnie, przeznaczonym do zwalczania jednorocznych i wieloletnich chwastów dwuliściennych na użytkach zielonych. FERNANDO FORTE 300 EC przeznaczony jest do stosowania przy użyciu opryskiwaczy polowych.

JAK DZIAŁA FERNANDO FORTE 300 EC 1L?

FERNANDO FORTE 300 EC jest herbicydem systemicznym, pobieranym głównie przez liście chwastów. Po wchłonięciu jest szybko transportowany do tkanek merystematycznych części nadziemnej i korzeni. Środek wnika do wnętrza chwastów najpóźniej w ciągu godziny od zastosowania. Opady deszczu po tym okresie nie obniżają jego skuteczności. Pierwszym objawem działania herbicydu jest zatrzymanie wzrostu chwastów, następnie chwasty ulegają deformacji, powstają chlorozy prowadzące do nekroz i zamierania. Objawy działania na chwasty są widoczne po 5-7 dniach po zabiegu. W warunkach optymalnych, tzn. podczas ciepłej i wilgotnej pogody, efekt działania jest szybszy. W niższych temperaturach (dobowa temperatura minimalna około 8°C) całkowite zniszczenie chwastów następuje po około 3-5 tygodniach. Intensywny wzrost chwastów, ciepła pogoda i dostatecznie wilgotna gleba przyśpieszają działanie środka. Chłodna pogoda opóźnia działanie środka, ale nie obniża jego skuteczności. W warunkach długotrwałej suszy albo przymrozków skuteczność działania środka może ulec obniżeniu.

NA JAKIE CHWASTY DZIAŁA FERNANDO FORTE 300 EC 1L?

Chwasty jednoroczne są najbardziej wrażliwe na działanie środka, od fazy 2 liści do początku fazy rozety, chwasty wieloletnie od fazy 6 - 8 liści (rozeta liści) do fazy początku strzelania w pędy.

Chwasty wieloletnie, wczesną wiosną oraz w trakcie odrastania po skoszeniu lub wypasaniu, charakteryzują się niewielką masą części nadziemnej w stosunku do korzeni, co może mieć wpływ na obniżenie skuteczności zabiegu. Wytworzenie przez chwasty, zwłaszcza wieloletnie, dostatecznej powierzchni liściowej w stosunku do ich masy korzeniowej, zapewnia wchłonięcie właściwej ilości preparatu do tkanek. Użytki zielone, w wysokim stopniu zachwaszczone wieloletnimi chwastami oraz o dużej liczbie nasion chwastów w glebie, mogą wymagać powtórnego zabiegu w roku następnym, w celu zapewnienia długotrwałego efektu działania preparatu.

Chwasty wrażliwe: babka lancetowata (do 8 liści), gwiazdnica pospolita, krwawnik pospolity, mniszek lekarski, pokrzywa zwyczajna, szczaw zwyczajny

Chwasty średnio wrażliwe: ostrożeń polny

Chwasty średnio odporne: jaskier rozłogowy

FERNANDO FORTE 300 EC 1L – ZALETY STOSOWANIA

  • skuteczna likwidacja chwastów,
  • szybkie działanie preparatu,
  • tylko 7-dniowy okres karencji dla zwierząt gospodarskich,
  • niszczy części podziemne chwastów,
  • poprawia jakość paszy

FERNANDO FORTE 300 EC 1L – DAWKOWANIE

UŻYTKI ZIELONE

Zalecane dawkowanie: 1,0 – 2,0 l/ha.

Stosować: w czasie intensywnego wzrostu chwastów i traw, najlepiej w początkowym okresie ich wegetacji, czyli w porze wiosennej.

DO POBRANIA

Etykieta Fernando Forte 300 EC

Karta charakterystyki - Fernando Forte 300 EC

Środki ochrony roślin przeznaczone dla użytkowników profesjonalnych mogą być zbywane osobom pełnoletnim, które ukończyły odpowiednie szkolenie określone w art. 28 Ustawy o środkach ochrony roślin.
Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie”

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium