DECIS MEGA 50 EW 250 ml

Dostępność: brak towaru
Cena: 49,41 zł 49.41
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Jeśli interesują Cię najlepsze środki ochrony roślin o działaniu owadobójczym, sprawdź produkt Decis Mega 50 EW. Nasz sklep ogrodniczy oferuje preparaty z katalogów zaufanych producentów, które zamówisz na stronie w dobrej cenie i z gwarancją szybkiej dostawy. Prezentowany tutaj specyfik ma formę koncentratu, który należy dokładnie rozpuścić w wodzie zgodnie z proporcjami widocznymi na etykiecie. Jest to bardzo skuteczny wyrób w walce ze szkodnikami różnych gatunków, które mogą znacznie obniżyć jakość Twojej uprawy.

Środek owadobójczy Decis Mega 50 EW – zastosowanie

W ofercie sklepu ogrodniczego mamy środki owadobójcze, które gwarantują skuteczną ochronę! Decis Mega 50 EW jest preparatem o działaniu żołądkowym i kontaktowym, który znajduje zastosowanie przy zwalczaniu szkodników typu gryzącego oraz kłująco-ssącego. Ma on neutralny wpływ na rośliny uprawne, na które działa wyłącznie powierzchniowo.

Zgodnie z informacją na etykiecie możesz stosować produkt w celu eliminacji owadów przy uprawach rolnych, w sadach czy przydomowych grządkach warzywnych lub kwiatowych. Sprawdzi się do ochrony takich gatunków roślin, jak m.in.:

  • rzepak ozimy,
  • porzeczka czarna,
  • burak cukrowy,
  • jęczmień jary,
  • kapusta głowiasta,
  • truskawka.

Działanie Decis Mega 50 EW

Do środka ochrony roślin Decis Mega 50 EW jest dołączona etykieta, z którą należy się zapoznać przed jego użyciem. Znajdziesz ją również na stronie produktu w naszym sklepie ogrodniczym. Za działanie owadobójcze preparatu odpowiedzialna jest deltametryna, organiczny związek chemiczny z grupy syntetycznych pyretroidów. Substancja czynna przeznaczona jest do zwalczania szkodników gryząco-ssących. Przenika ona do przez błonę komórkową neuronów szkodników i blokuje ich kanały sodowe. Deltametryna blokuje enzymy neuroprzekaźników, co skutkuje całkowitym paraliżem zwalczanych owadów.

Przygotowanie Decis Mega 50 EW do użytku

W celu zapewnienia skutecznej ochrony hodowanych roślin należy odpowiednio przygotować środek owadobójczy przed użytkiem. Zgodnie z etykietą, dawka Decis Mega 50 EW na 100 litrów wody wynosi od 15 do 25 mililitrów. Taka doza powinna wystarczyć do oprysku pola o powierzchni jednego hektara. Po odmierzeniu porcji koncentratu należy przelać ją do zbiornika opryskiwacza z włączonym mieszadłem, który uprzednio został wypełniony wodą (mniej więcej do połowy). Potrzebny sprzęt znajdziesz w ofercie sklepu ogrodniczego Agro.

Przed wyrzuceniem opakowania środka owadobójczego trzeba przepłukać jego wnętrze wodą (najlepiej trzykrotnie) i przelać powstałą mieszankę do przygotowanej wcześniej cieczy użytkowej. W trakcie oprysku uprawy preparatem Decis Mega 50 EW mieszadło opryskiwacza musi być cały czas włączone. Jeśli w urządzeniu, z którego korzystasz, nie ma automatycznego mieszadła, należy rozczyniać mieszankę w sposób mechaniczny. Zaniechanie tej czynności może skutkować otrzymaniem roztworu o obniżonej aktywności. W razie wątpliwości dotyczących sposobu użycia produktu sprawdź etykietę producenta, dostępną też na stronie naszego sklepu ogrodniczego.

Decis Mega 50 EW w ochronie roślin

Dzięki specjalistycznym środkom owadobójczym możesz w znacznym stopniu poprawić jakość swoich upraw i zwiększyć intensywność uzyskanych plonów! Decis Mega 50 EW sprawdzi się do ochrony hodowli gatunków wymienionych na etykiecie przed szkodnikami, które występują powszechnie w Polsce. Do najpopularniejszych z nich należą m.in. mszyce, stonki oraz przędziorki, z którymi regularnie zmagają się profesjonalni hodowcy, a także amatorzy. Zastosowanie produktu marki Bayer, który oferujemy w sklepie ogrodniczym, to najlepszy sposób walki z nimi.

Preparat Decis Mega 50 EW przeznaczony jest wyłącznie dla profesjonalnych użytkowników. Niezgodne z etykietą stosowanego środka ochrony roślin może bowiem skutkować ich uszkodzeniem. Opakowanie należy przechowywać w zacienionym miejscu w temperaturze pokojowej, z dala od dostępu dzieci. Koncentrat działa drażniąco na skórę, dlatego w trakcie przyrządzania cieczy użytkowej zachowaj szczególną ostrożność. W naszym sklepie ogrodniczym znajdziesz wiele profesjonalnych produktów owadobójczych, a także szereg akcesoriów przeznaczonych dla hodowców.

 

Pełna etykieta produktu

 

 Środki ochrony roślin mogą być nabywane wyłącznie przez osoby pełnoletnie oraz posiadające kwalifikacje wymagane od osób nabywających środki ochrony roślin określone w art. 28. Ustawy z dnia 08.03.2013r. o środkach ochrony roślin (Dz.U.z 2019r. poz.1900 z późn.zm.).
Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium