CABRIO DUO 112 EC 1l

Dostępność: brak towaru
Cena: 139,99 zł 139.99
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Skuteczny sposób na walkę z chorobami grzybowymi ziemniaka, pomidora, cebuli, sałaty i ogórka zarówno w uprawach rolniczych, jak i przydomowych ogródkach czy działkach – CABRIO DUO 112 EC to nowoczesny preparat, który zastępuje inne środki ochrony roślin, co ma pozytywny wpływ na jakość plonów. Sposób użycia produktu jest dokładnie opisany na etykiecie.

CABRIO DUO – gdzie powinien być stosowany?

Susza i zbyt mała ilość wody w glebie to jeden z podstawowych problemów nie tylko polskich hodowców warzyw i owoców. Olbrzymie koszty związane z koniecznością nawadniania pól oraz wzrost opłat za nośniki energii i paliwo stawiają rolników w trudnej sytuacji. Na obfitość plonów wpływa również jakość stosowanych środków ochrony roślin.

CABRIO DUO 112 EC to innowacyjny środek, którego można używać przy oprysku kilku najpopularniejszych w Polsce warzyw tj. ziemniaka, ogórka, pomidora, cebuli i sałaty. Preparat należy stosować prewencyjnie i interwencyjnie. Sposób rozcieńczania z wodą i nawożenia został dokładnie opisany na etykiecie. Mniejsze opakowania doskonale sprawdzą się na niewielkich areałach, takich jak ogródki działkowe czy przydomowe grządki.

CABRIO DUO – jaki jest skład produktu?

Preparat składa się z dwóch substancji czynnych. Dimetomorf to związek z grupy pochodnych kwasu cynamonowego 72 g/l (6,9 %) a piraklostrobina – z grupy strobiluryn 40 g/l (3,8 %). Ten pierwszy działa wgłębnie, wzmacniając roślinę i likwidując infekcję grzybową, a ta druga ma działanie zapobiegawcze i prewencyjne. Zawartość obu środków sprawia, że CABRIO DUO 112 EC to kompleksowa ochrona dla upraw, która eliminuje najczęstsze choroby, takie jak zaraza ziemniaka, mączniaka rzekomego, alternarioza i antraknoza.

Środek jest odporny na zmywanie przez opady i głęboko wnika w roślinę. Najwyższa jakość zastosowanych w mieszance składników jest potwierdzona odpowiednimi zezwoleniami, o których informuje Karta Charakterystyki i etykieta (obie dostępne w formie elektronicznej na stronie naszego sklepu ogrodniczego).

Jak należy stosować CABRIO DUO?

Zalecana liczba zabiegów wykonywanych preparatem dla wszystkich wskazanych przez producenta roślin to trzy razy. CABRIO DUO 112 EC ma postać koncentratu, który należy rozprowadzić w wodzie. Proporcje, w jakich należy wykonać emulsję, są wskazane w etykiecie produktu. Środek jest niebezpieczny, dlatego podczas stosowania należy zachować szczególną ostrożność – oprysk trzeba wykonywać z użyciem osłony dla dróg oddechowych oraz oczu. Ze względu na drażniące oddziaływanie na skórę należy używać rękawic i odzieży ochronnej.

W przypadku ziemniaka trzeba użyć CABRIO DUO 112 EC dwukrotnie – dla odmiany wczesnej w momencie zwierania się roślin w rzędach, a w późnej w chwili wystąpienia choroby na poprzednim plonie lub jej sygnałów na dolnych liściach. W wypadku ogórka, pomidora, cebuli i sałaty preparat stosuje się zapobiegawczo lub w czasie pojawienia się pierwszych objawów na rozwiniętym już listowiu oraz łodygach, aż do pełnej dojrzałości owoców. Opryskiwanie należy wykonywać ręcznie metodą drobnokroplistą.

CABRIO DUO – jaki są korzyści i rekomendacje?

Uniwersalność i jakość preparatu gwarantuje BASF – największe przedsiębiorstwo chemiczne na świecie, którego segmenty działalności to m.in. produkcja chemikaliów, żywienie i pielęgnacja oraz rozwiązania dla rolnictwa. Etykieta CABRIO DUO 112 EC sygnowana nazwą tego producenta to pewność, że mamy do czynienia z innowacyjnym środkiem stworzonym w najnowocześniejszych laboratoriach na podstawie wieloletnich badań i testów.

Dwie substancje aktywne zastosowane w CABRIO DUO 112 EC zapewniają skuteczną walkę z chorobami grzybowymi, a działania interwencyjne i prewencyjne sprawiają, że łatwiej jest zabezpieczyć plony przed zniszczeniem. To również ekonomiczny sposób na to, by za jednym razem ochronić najczęściej uprawiane przez gospodarstwa rolne i działkowców warzywa, takie jak ziemniak, ogórek, pomidor, cebula i sałata. Odporność na opady deszczu sprawia, że mamy pewność efektywnego działania i skuteczności oprysku mimo niekorzystnych warunków pogodowych.

DO POBRANIA

Etykieta Cabrio Duo 112 EC

Karta charakterystyki - Cabrio Duo 112 EC

 

Środki ochrony roślin mogą być nabywane wyłącznie przez osoby pełnoletnie oraz posiadające kwalifikacje wymagane od osób nabywających środki ochrony roślin określone w art. 28. Ustawy z dnia 08.03.2013r. o środkach ochrony roślin (Dz.U.z 2019r. poz.1900 z późn.zm.).
Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium