BOXER 800 EC 1L

Dostępność: brak towaru
Cena: 46,90 zł 46.90
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

OPIS DZIAŁANIA

W poniższej ofercie nasz internetowy sklep rolno-ogrodniczy proponuje wysokiej jakości herbicydy BOXER 800 EC. To środki chwastobójcze, które wykorzystuje się do zwalczania ziela jednoliściennego i dwuliściennego dziko rosnącego m.in. w zbożach ozimych. Sprawdza się także na polach, gdzie uprawia się marchew, pietruszkę korzeniową, seler naciowy i korzeniowy, ziemniaki i cebulę, jak również różnego rodzaju rośliny ozdobne. W składzie produktów znajduje się substancja czynna prosulfokarb, będąca związkiem chemicznym pochodzącym z grupy karbaminianów.

Preparaty aplikuje się doglebowo oraz nalistnie. Chwasty wchłaniają specyfik w ciągu godziny od ich podania. Występujące po upływie tego czasu opady deszczu nie wpływają w najmniejszym stopniu na efektywność działania herbicydu BOXER 800 EC, który już teraz warto zamówić w naszym sklepie rolno-ogrodniczym. Wśród najbardziej wrażliwych na ten specyfik gatunków wymienia się miotłę zbożową, gwiazdnicę pospolitą, przytulię czepną, komosę białą oraz jasnotę purpurową. Produkt skutecznie eliminuje również rumianek pospolity, mak polny oraz wiechlinę roczną. Największą odpornością na jego oddziaływanie odznacza się chwastnica jednostronna.

Stosowanie środka BOXER 800 EC

Producent środka chwastobójczego BOXER 800 EC zaleca jego aplikowanie na terenach przeznaczonych pod zasiew jeszcze przed wschodem niepożądanych roślin lub też bardzo krótko po ich pojawieniu się. Najlepsze efekty przynoszą opryski średniokropliste. Sposób dawkowania herbicydu z naszego sklepu rolniczo-ogrodniczego zależy od rodzaju upraw i wygląda następująco:

  • zboża ozime – 3 l/ha;
  • ziemniaki, pory – 3-5 l/ha;
  • cebula, czosnek, marchew, pietruszka korzeniowa, seler korzeniowy i naciowy, warzywa strączkowe, chrzan, rośliny ozdobne, zioła hodowane dla przypraw – 3-4 l/ha;
  • pasternak – 2,5-3 l/ha;

W przypadku większości wymienionych roślin zazwyczaj przeprowadza się jeden zabieg w całym sezonie wegetacyjnym. Herbicyd BOXER 800 EC może być też zaaplikowany dwukrotnie. Wówczas trzeba jednak odczekać co najmniej siedem dni pomiędzy oboma opryskami.

Dostępny w naszym sklepie rolno-ogrodniczym środek szybko rozkłada się w glebie. Jest on zatem bezpieczny dla roślin hodowanych następczo

Sporządzanie cieczy użytkowej do oprysku

Przed przystąpieniem do przygotowania cieczy użytkowej należy najpierw ustalić, jaka jej ilość będzie potrzebna. Następnie należy dokładnie odmierzoną dawkę specyfiku wlać do wody zgromadzonej w zbiorniku opryskiwacza. Sporządzony w ten sposób roztwór trzeba dokładnie wymieszać, najlepiej z użyciem mieszadła. Jeśli opakowanie herbicydu BOXER 800 EC z naszego sklepu rolno-ogrodniczego zostanie opróżnione, można je trzykrotnemu wypłukać, aby w pełni wykorzystać jego zawartość. Jeśli opryskiwanie odbywa się z przerwami, przed każdorazowym przystąpieniem do pracy miksturę należy wymieszać. Po pracy aparatura wymaga gruntownego wyczyszczenia.

Środki ostrożności

Preparaty chwastobójcze odznaczają się najwyższą skutecznością działania przy stosowaniu na wilgotną glebę oraz dziko rosnące ziele we wczesnych stadiach jego rozwoju. W razie licznego występowania niepożądanych roślin można zwiększyć zalecane dawki specyfiku. Oferowany przez nasz sklep rolno-ogrodniczy herbicyd BOXER 800 EC przeznaczony jest do aplikacji przy użyciu odpowiednio skalibrowanych opryskiwaczy działających przy obniżonym ciśnieniu oraz prędkości maksymalnej do 8 km/h. Zabiegi należy wykonywać za pomocą końcówek służących do oprysku średniokroplistego. Zwykle przeprowadza się je w pogodne, bezwietrzne dni, wcześnie rano lub wieczorem, niedługo po zachodzie słońca. W tym czasie maksymalna temperatura powietrza powinna wynosić 15 stopni C. Środka nie można rozpylać na rośliny uprawne uszkodzone na skutek chorób bądź oddziaływania pasożytów, a także na nadmiernie przesuszone gleby.

Przed zastosowaniem herbicydu BOXER 800 EC zaleca się jego uprzednie wypróbowanie na każdej uprawianej odmianie w celu zweryfikowania jego rzeczywistego wpływu na stan plonów. Preparat można u nas zamówić w opakowaniu o pojemności 1 l – zapraszamy do zakupu.

 

Pełna etykieta produktu

 

Środki ochrony roślin mogą być nabywane wyłącznie przez osoby pełnoletnie oraz posiadające kwalifikacje wymagane od osób nabywających środki ochrony roślin określone w art. 28. Ustawy z dnia 08.03.2013r. o środkach ochrony roślin (Dz.U.z 2019r. poz.1900 z późn.zm.).
Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium