BIZON 1L

Dostępność: brak towaru
Cena: 117,90 zł 117.90
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Pomagające w utrzymaniu wysokich plonów środki chwastobójcze muszą wyróżniać się krótkim czasem działania przy zachowaniu odpowiedniej skuteczności. Kryteria w tym zakresie spełnia preparat Bizon. Herbicyd ten jest bardzo wydajny i efektywny, zapewniając możliwość ochrony roślin na wybranym areale. Zapraszamy do zapoznania się z opisem działania środka oraz jego pełną specyfikacją. Zachęcamy też do jego zakupu w naszym sklepie – gwarantujemy szybką dostawę do klienta.

Jakie są zalety preparatu chwastobójczego Bizon?

Przy wyborze produktów przeznaczonych do zwalczania niepożądanego na uprawach zbóż ozimych fiołka polnego lub przetacznika bluszczykowego należy zwrócić uwagę na charakterystykę ich działania. Herbicydy muszą być przede wszystkim skuteczne, ale czas ich działania nie powinien być zbyt długi. To szczególnie istotne przy opryskach interwencyjnych, kiedy kluczowe jest szybkie zahamowanie wzrostu chwastów. Bizon to silny środek ochrony roślin. Wynika to z jego składu – zawiera on aż 3 substancje czynne. W najwyższym stężeniu występuje w nim diflufenikan, w nieco mniejszym florasulam oraz penoksulam.

Takie połączenie przekłada się na wysoką skuteczność preparatu Bizon. Oprysk wykonany z jego użyciem nie wymaga zastosowania dodatkowych herbicydów. To dla rolnika oszczędność zarówno czasu, jak i pieniędzy. W przeciwieństwie do procesu przygotowywania specjalnych mieszanin zbiornikowych w tym wypadku wystarczy sporządzić roztwór wodny zawierający odpowiednią ilość koncentratu Bizon. Etykieta produktu wskazuje rekomendowane proporcje. Jest ona czytelna i zawiera także inne informacje na temat środka chwastobójczego. Korzystanie z niego jest proste, jednak w razie wszelkich wątpliwości zachęcamy do kontaktu. Zapraszamy również do zakupu opisywanego preparatu w naszym sklepie. Tego typu herbicyd oferujemy w atrakcyjnej cenie.

Do jego zalet należy zaliczyć też pożądaną efektywność w przypadku oprysku w okresie powschodowym. Jest to czas, w którym największym zagrożeniem dla wysokości plonów są chwasty dwuliścienne i miotła zbożowa. Do ich zwalczania doskonale sprawdzi się właśnie preparat Bizon. Tego typu środki chwastobójcze nie muszą być aplikowane często – wystarczy zaledwie jeden zabieg, by uzyskać oczekiwaną skuteczność.

Stosowanie herbicydu Bizon – kluczowe informacje

Przy użyciu opisywanego preparatu wykazującego działanie chwastobójcze bardzo ważne jest, by zadbać o właściwy stan gleby. Musi być ona odpowiednio uprawiona. Wyeliminowanie grud sprawi, że herbicyd Bizon zostanie skutecznie pobrany przez niechciane rośliny. Środek ten można stosować w momencie, gdy zboża zostały wysiane na poprawną, równą wysokość. Rekomendowane wartości w tym zakresie to około 4 cm. Po oprysku roztworem przygotowanym na podstawie preparatu Bizon na pszenicy, jęczmieniu czy życie mogą pojawić się przebarwienia. Po krótkim czasie następuje ich samoistne zanikanie. Środki ochrony roślin tego typu dostępne są w ofercie naszego sklepu. Udostępniamy na życzenie zdjęcia etykiety, co pozwala lepiej zapoznać się z produktem. Zachęcamy do jego zakupu!

Pełna etykieta produktu

Środki ochrony roślin mogą być nabywane wyłącznie przez osoby pełnoletnie oraz posiadające kwalifikacje wymagane od osób nabywających środki ochrony roślin określone w art. 28. Ustawy z dnia 08.03.2013r. o środkach ochrony roślin (Dz.U.z 2019r. poz.1900 z późn.zm.).
Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu.

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium