AMINOPIELIK D MAXX 430 EC 1L

Dostępność: brak towaru
Cena: 50,19 zł 50.19
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Jednym ze środków dostępnych w naszym sklepie ogrodniczym, który wykazuje silne działanie na wyjątkowo uciążliwe chwasty, jest Aminopielik D Maxx 430 EC. To środek ochrony roślin, który skutecznie zwalcza m.in. bodziszka drobnego, gwiazdnicę pospolitą, jasnotę purpurową i różową, komosę białą, ostrożeń polny, przetacznik bluszczykowy, rdest plamisty, samosiewy rzepaku, rdest powojowaty, tobołki polne, mak polny, niezapominajkę polną.

Zachęcamy do zapoznania się z jego dokładną specyfikacją oraz opisem działania, które dostępne są w naszym sklepie ogrodniczym. Równocześnie można dowiedzieć się, jaka jest cena herbicydu Aminopielik D Maxx 430 EC. W razie pytań zapraszamy do kontaktu.

Jak działa Aminopielik D MAXX 430 EC?

Uprawa warzyw czy zbóż wymaga odpowiedniej ochrony i przygotowania pól. Muszą być one przede wszystkim wolne od chwastów. Zapobiegać można im na wiele sposobów, jednak jednym ze skutecznych rozwiązań jest wykonanie oprysków z użyciem przeznaczonych do tego środków ochrony roślin. Do takich produktów zalicza się oferowany w naszym sklepie ogrodniczym preparat Aminopielik D Maxx 430 EC, który jest herbicydem selektywnym, a jego działanie systemiczne gwarantuje bardzo wysoką skuteczność w usuwaniu chwastów.

Po rozprowadzeniu go na areale za pomocą opryskiwacza roztwór powoduje deformację liści i łodyg, zahamowanie wzrostu, karłowacenie, a następnie chlorozy, nerkozy i zasychanie chwastów. Ten środek ochrony wnika do wnętrza rośliny poprzez liście i korzenie.

Pierwsze efekty zastosowania, według etykiety herbicydu Aminopielik D Maxx 430 EC, dostępnej na stronie internetowej naszego sklepu ogrodniczego, są widoczne po 7-14 dni od jego zastosowania.

Przed czym chroni Aminopielik D MAXX 430 EC?

Opisywany środek ochrony roślin można zastosować przy wielu typach upraw. Wykazuje on odpowiednie działanie chwastobójcze przy areale z siewem pszenicy ozimej, pszenżyta ozimego, jęczmienia jarego, czy pszenicy jarej. Należy jednak pamiętać, by oprysków herbicydem ‒ Aminopielik D Maxx 430 EC dokonać w odpowiednim momencie i przy użyciu samobieżnych lub ciągnikowych opryskiwaczy polowych.

Preparat ten doskonale nadaje się jako ochrona przed wieloma niechcianymi roślinami. Główne z nich to komosa biała, fiołek polny i mak polny. Opryski skutecznie usuwają z pól uprawnych marunę bezwonną, tobołki polne. Herbicyd Aminopielik D Maxx 430 EC likwiduje także inne często występujące na areałach rośliny o charakterze niepożądanym. Zaledwie po kilku dniach opisane na etykiecie chwasty karłowacieją i zasychają całkowicie. Działanie systemiczne doprowadza do ich całkowitego zwalczenia.

Zapraszamy wszystkich zainteresowany do kontaktu telefonicznego lub elektronicznego z pracownikami naszego sklepu ogrodniczego. Z przyjemnością odpowiedzą na pytania związane z preparatem ochrony roślin tego rodzaju. Dodatkowo zachęcamy do dokładnego zapoznania się z etykietą produktu, która dostępna jest na stronie internetowej.

Dawkowanie Aminopielik D Maxx 430 EC

Oferowane w naszym sklepie ogrodniczym herbicydy takie jak Aminopielik D Maxx 430 EC można używać przy uprawach: pszenicy ozimej, pszenżyta ozimego, żyta ozimego, jęczmienia jarego oraz pszenicy jarej.

Maksymalna ilość środka dla jednorazowego stosowania, według etykiety to 1,5 l/ha. Natomiast zalecana dawka herbicydu pojedynczego użycia wynosi 1,0-1,5 l/ha. Z kolei wyższą z zalecanych ilości tego preparatu można aplikować dopiero w późniejszej fazie rozwojowej zbóż, tj. pod koniec fazy krzewienia (BBCH 28-29).

Według producenta, jak i naszego sklepu ogrodniczego maksymalna liczba zabiegów tym herbicydem w sezonie wegetacyjnym wynosi 1. Z kolei termin stosowania środka Aminopielik D Maxx 430 EC to początek wiosny aż do końca fazy krzewienia (BBCH 21-29). Natomiast zalecana ilość wody to 200-300 l/ha. Dodatkowo etykieta informuje, że środki ochrony roślin tego rodzaju powinny być zawsze aplikowane metodą średniokroplistą.

Sprawdź cenę tego praktycznego preparatu chwastobójczego już dziś! Zobacz, co dokładnie nasz sklep ogrodniczy może zaoferować klientom!

 

Pełna etykieta produktu

 

Środki ochrony roślin mogą być nabywane wyłącznie przez osoby pełnoletnie oraz posiadające kwalifikacje wymagane od osób nabywających środki ochrony roślin określone w art. 28. Ustawy z dnia 08.03.2013r. o środkach ochrony roślin (Dz.U.z 2019r. poz.1900 z późn.zm.).
Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium